Popüler Mesajlar

Editörün Seçimi - 2019

Endişeli Anne Dudak Dolgunlaştırıcı "Zehir Öpücüğü" Hakkında Bir Uyarı Paylaşıyor

Genç anne Marnie Jay Marx oğlunu banyodan çıkardığında hemen dört yaşındaki yüzünün sağ tarafına geçen büyük, kırmızı bir döküntü fark etti. Marx, “Bir örümcek ya da başka bir şey tarafından ısırıldığını sanıyordum, ama hayır, sadece zehir öpücüklerim” dedi. Suçluların böcek ısırığı olmadığını fark etmeleri çok uzun sürmedi, ancak banyo yapmak için hazırlarken ona verdiği öpücüklerden kaynaklandı. Marx, oğlunu öpmeden hemen önce ilk kez bir dudak dolgusu denediğini ve malzemelerin ciltte ne kadar tahriş edici olacağını anlamadığını söylüyor.

Görüntüler / Marnie Jay Marx

Döküntü antihistaminiklerle tedavi edildikten sonra, William'ın cildi yaklaşık 30 dakika içinde normale döndü, ancak söz konusu anne diğerlerini masum yanılgısı konusunda uyarmak istedi. Birkaç gün sonra Marx, korkunç olayını başkalarıyla paylaşmak için Facebook'a gitti. “Sadece bir uyarı” dedi. The MakeUp Social Facebook sayfasındaki bir yazıya yazdı: “Bu Çok Yüzlü Dudak Enjeksiyonundan bir tutam dudaklarmı sürdüm ve sonra yaklaşık 10 dakika sonra, dört yaşındaki çocuğumu yanımda öptüm.”

Marx’ın uyarısı, kafasını takdir eden diğer makyaj seven annelerle rezonansa girdi. Marx'ın, içinde bir dolgun madde olan herhangi bir ürünü uyguladıktan sonra kiminle öpüştüğünüze dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatan birkaç cilt uzmanına ulaştık. New York dermatolog Sejal Shah, “Dudak dolgunlarında bulunan bazı maddeler, tahriş edici tipte bir reaksiyona neden olarak dudakları doldurmaya çalışan, kızarıklık ve şişmeye neden olan bölgeye kan akışını artıran tarçın, zencefil, nane ve kırmızı biberdir” diyor. . “Bazı insanlar dudaklarının bu ürünleri uyguladıklarında karıncalanma veya kaşıntı hissederek tepki gösterdiğini fark eder. Bu nedenle, cilde uygulanmasının bu tür bir reaksiyona neden olması şaşırtıcı değildir. ”

Bunları da beğenebilirsin: Dudaklarını doldurmanın yepyeni bir yolu var

New York dermatolog Lauren Levy, MD kabul eder: “Herhangi bir topikal ilaç, doğru kişide tahriş edici bir dermatite veya alerjik dermatite neden olabilir. Ruj içerisindeki bileşenlerden birinin, çocuğun cildini kimyasal, koruyucu veya boya tahriş etmiş olması mümkündür ”dedi. “Uygun tedavi, üründen kaçınmayı, soğuk kompresleri, antihistaminikleri ve düşük mukavemetli topikal steroidleri içerir.”

Neyse ki genç William iyi ve Marx hep birlikte dudak dolgunlaştırıcılar ile bitti diyor. “İlk defa bir dolgunlaştırıcı kullandım, hatta Mekke tezgahında rastgele bir tutuş oldu. Bu sabah işe hazırlanmaya başladığımda onu gördüm ve çöp kutusuna attım ve onu nasıl gözüme ya da dudaklarına öpmediğime sevindiğimi düşündüm. ” “Sadece bunun gibi olabileceğinin farkında olmayan benim gibi diğer anneleri uyarmam gerektiğini hissettim.”